NEW TITAN

Petr Kletecka dne 29.03.2015

„Proč jste tu?“ (Sherlock)
„Přináším váš ranní čaj. Obvykle ještě spíte.“ (paní Hudsonová)
„Vy mi ráno nosíte čaj?“ (Sherlock)
„A odkud jste myslel, že se bere?“ (paní Hudsonová)
„Nevím, nějak sám od sebe.“ (Sherlock)
„Vaše matka se má za co zodpovídat!“ (paní Hudsonová)

Sherlock, epizoda Znamení tří

 

Do zahajovacího pátečního večírku festivalu STOCK DOBROHOSTOV zbývá už jen 138 dnů. Nejvyšší čas začít představovat jednotlivé kapely, které na jediném pódium Malého letního festivalu v Dobrohostově vystoupí…

Po roce se do Dobrohostova vrací chotěbořská kapela NEW TITAN. Sami sebe vidí takto: „Parta namíchaná z ostřílených zábavových muzikantů a mladých zapálených „umělců“, to jsme my. Snažíme se skloubit na první pohled protikladné vlastnosti, a to zkušenost spolu s dravostí a zdravým amatérismem. Repertoárem částečně navazujeme na „starou éru“, částečně si razíme vlastní cestu. Spojuje nás ale především zájem o kvalitní hudbu, již se snažíme produkovat v našem osobitém podání, neboť jsme si vědomi, že pouze reprodukovat umí kdekdo. V našem repertoáru naleznete osvědčené hity, méně známé skladby i skladby původní, vše důmyslně protkané českými texty jediného původního člena TITANu, frontmana Zbyňka Mrkvičky“. (z webu kapely)

V současné době kapela vystupuje v tomto složení:

Zbyněk Mrkvička – zpěv

Olda Hořínek – baskytara, doprovodný zpěv  (Pavel Polanský – od března 2015)

Petr Švanda – kytara, doprovodný zpěv

Jarda Doležal – kytara

Martin Novotný – klávesy, doprovodný zpěv

Libor Kabíček – bicí

Název odkazuje ke kapele TITAN, založené ve Žďáru nad Sázavou již v roce 1980. TITAN více než dvacet let brázdil Vysočinu a vyprodával sály. Se zábavami této legendární kapely má mnoho dnešních čtyřicátníků a padesátníků spojenu řadu krásných vzpomínek a pro pochopení historických souvislostí se nelze odkazu na ní vyhnout. Ač kapela TITAN v roce 2002 ukončila činnost, z iniciativy a v produkci Zbyňka Mrkvičky bylo v roce 2005 natočeno album BEST OF 1985 – 2002, které nepochybně – pokud se k němu dostanete – stojí za poslech (viz recenze). Následný vznik kapely NEW TITAN na přelomu let 2007 a 2008 vysvětluje Zbyněk Mrkvička – vůdčí osobnost obou kapel –  v rozhovoru pro ROCKMAG.CZ.

Pokud jde o repertoár, těžištěm jsou rockové skladby vzniklé v 80. a 90. letech. Play list tvoří zčásti původní repertoár TITANU (Když nebudeš chtít, On nemůže se bránit, Tak vejdi aj.), nové skladby složené pro NEW TITAN (Má lásko stejně si tě najdu aj.) a další převzatý repertoár, typický pro zábavové kapely: DEEP PURPLE (Smoke On The Water, Soldier Of Fortune), BON JOVI (Have a Nice Day, Runaway), KABÁT (Šaman, Bára, Žízeň aj.), AC/DC (Highway To Hell), RAINBOW (Since You Been Gone), ale třeba také SAXON a mnoho dalších.

Na konci roku 2014 kapela vydala studiové CD NEW TITAN -…ZNIČEHOŽNIC. Album obsahuje deset skladeb se čtyřmi bonusy. Jedná se převážně o anglické covery se Zbyňkovými českými texty. Několik skladeb mohli návštěvníci festivalu slyšet již v loňském roce při velmi povedeném vystoupení NEW TITANU v Dobrohostově, včetně úvodní pecky Takovej playboj. Oživení koncertního setu NEW TITANU obstaraly dva duety Zbyňka Mrkvičky s hostující zpěvačkou Ivou Kletečkovou Když jseš pryč (v originále When You´re Gone od Bryana Adamse & Mel C) a Snad mě dáš svou něhu (v originále If I Close My Eyes Forever od Ozzy Osbourne & Lity Ford). Oba duety se také objevují na CD vydaném v roce 2014.

Svůj letošní program NEW TITAN odehraje již v pátek, a to po koncertu skupiny ARGEMA. Vystoupení s charakterem tanečního after party začne půl hodiny po páteční půlnoci. Půjde o třetí produkci kapely Zbyňka Mrkvičky ve dvacetileté historii festivalu.

Pokud NEW TITAN vystoupí v takové formě, jakou si pamatujeme z loňského roku, máte se opravdu na co těšit!! Zvláště, je-li tahle skvělá muzika vaším šálkem ranního čaje… 🙂

 

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s.
HOTEL SLUNCE HB s.r.o.
Pavel KRPÁLEK – AUTOŠKOLA Štoky
Miroslav KRUPAUER – TRUHLÁŘSTVÍENVIREX HOLDING, a.s.
Pavel ROSECKÝ – KLEMPÍŘSTVÍ
AmylonSINKA reklama spol. s r.o.
Ladislav KŘESŤAN – okrasné rostliny
Soukromá farma MIKSA
Miloslav KONFRŠT – AUTODOPRAVADVOŘÁK - svahové sekačkyCOOP družstvoAmundsen vodkaSTOCK Plzeň – Božkov s.r.o.Jan NOVOTNÝ - Opravy elektromotorůHBH odpady s.r.o.RENGLHavlíčkobrodský deníkWebový portál města ChotěbořRadio dechovkaKulturní magazín ZoomRÁDIO BEATRegion VysočinaTelevize HBinNová vesta VysočinouČeský rozhlas Region